Czyszczenie i konserwacja mebli na wymiar


Porady dotyczące konserwacji i czyszczenia mebli na wymiar

  1. Podczas czyszczenia i konserwacji frontów należy używać miękkich i suchych lub lekko wilgotnych tkanin oraz preparatów przystosowanych do konserwacji materiałów z jakich wykonane są fronty. Nie należy używać substancji, których nie znamy i nie jesteśmy pewni, że nie uszkodzą mebli.
  2. Elementy wykonane z płyty laminowanej (większa odporność na ścieranie) użytej w większości przypadków na korpus mebli najlepiej czyścić wilgotną tkaniną, a następnie wysuszyć przez wytarcie miękką, suchą tkaniną
  3. W zależności od tego z czego wykonane są fronty szaf można o nie dbać stosując do ich mycia środki przeznaczone do czyszczenia drewna, laminatu itp. Do czyszczenia frontów z płyt oraz płyt lakierowanych można używać płynu do szyb. Należy przy tym stosować go z umiarem i uważać z wilgocią przy płytach laminowanych i lakierowanych, ponieważ nadmierna wilgoć powoduje „puchnięcie” i odchodzenie warstwy laminatu czy nawet lakieru.
  4. Do czyszczenia mebli nie należy używać preparatów szorujących np. z granulkami, ponieważ mogą rysować powierzchnię mebli.
  5. Do odkurzania powierzchni wewnątrz szaf należy stosować nakładkę ze szczotką z miękkim włosiem, tak aby zapobiegać zarysowaniom.
  6. Należy minimum raz w tygodniu wycierać i odkurzać dolne tory, po których przesuwają się drzwi. Kurz oraz sierść zwierząt może zbijać się w większe kłęby i wkręcać w kółka, co znacznie utrudnia poruszanie się drzwi po prowadnicy i może doprowadzić do szybszego zużycia się elementów jezdnych.

Strona korzysta z plików cookies, nie gromadzi danych informacje o plikach cookies